Frezy do Dremela

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Frezy ze stali szybkotnącej o różnych kształtach. Nadają się do pracy w materiałach takich jak drewna twarde, różnego rodzaju plastiki i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Bardzo dobrze naostrzone z modelowaną krawędzią skrawającą,  frezy do Dremela szybko i dokładnie nacinają zagłębienia profilują nawierzchnie pozostawiając gładką płaszczyznę. Zalecane obroty podane na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to następna grupa frezów Dremela, wytworzona z stali szybkotnącej. Bardzo malutkie główki w różnym kształcie nadają się do różnego rodzaju prac grawerskich. Półprodukty obrabiane to: drewna twarde, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, różne mosiądze, aluminium.

Frezy węglikowe wykonane są z niezwykle trwałych węglików spiekanych. Dremel robi je w różnych kształtach. Przydają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są nadzwyczaj trwałe i funkcjonalne w robocie. Przydają się do obróbki stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.


Frezy węglikowe zębate, do szybkiego i wstępnego usuwania materiału. Choć są niezmiernie trwałe to z powodu na niesymetryczne ostrza przydają się do obróbki laminatów, drewna twarde, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.


Frezy kształtowe. To takie mini frezy napotykane w dużych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wykonane z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami zestawionymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania kształtów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można wykonywać pracę w drewna twarde, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.